افتتاحیه چهارمین دوره طرح دانش‌آموزی «تا انتها حضور» در یزد

دهقانی ادامه داد: خداوند زمان ظهور را برای بشر مشخص نکرد تا پنجره‌های امید به روی او بسته نشود و امیدوار باشد. ظهور به آمادگی ما بستگی دارد؛ یعنی هروقت همه برای یاری سرورشان آماده بودند و برای ظهور حضرت برنامه‌ای داشتند ظهور تحقق می‌یابد و این دلیل آن است که ممکن است خدا برنامه ظهور را یک شبه انجام برساند پس سعی کنیم آمادگی خویش را به خداوند نشان دهیم تا خداوند سایه لطف و رحمت خویش را از طریق آن حضرت بر سر ما فزونی دهد. اگر به اضطرار رسیدیم خداوند جهان را با نور حضرت مهدی(عج) منور می‌سازد و آرزوی شیفتگان حضرت را برآورده خواهد کرد.

این کارشناس جنگ نرم خاطرنشان کرد: زمانی ظهور تحقق می‌بابد که مثلث ظهور تکمیل باشد. در یک رأس مثلث، کتاب آسمانی قرار دارد و در رأس دیگر رهبر جهانی که مهیا هستند، اما در رأس دیگر آن سرباز و نیرو قرار دارد که بتواند رهبر را یاری کند کتاب و رهبر هردو آماده‌اند و ما در خواب غفلت به سرمی‌بریم و آمادگی ظهور را نداریم ما باید هر 24 ساعت یکبار حضور خود را نشان داده و حاضری بزنیم، حاضری از جنس آمادگی برای یاری آن بزرگوار. این حاضری را مثلاً می‌توان با خواندن روزانه دعای عهد بیان نمود. امام صادق(ع) فرموده‌اند: هرکس 40 صبح دعای عهد بخواند از یاران حضرت مهدی(عج) خواهد بود. طبق نظریه روانشناسان اگر کسی کاری را چهل بار انجام دهد آن کار ملکه ذهن او خواهد شد پس ما با خواندن 40 صبح دعای عهد سبب می‌شویم آن کار جزء کارهای جدایی‌ناپذیر زندگی‌مان شود.

سخنران مراسم گفت: اگرچه در امر ظهور نباید وقت مشخص شود ما امروزه شاهد بسیاری از علائم پیش از ظهور هستیم و باید بدانیم که ظهور نزدیک است و خود را آماده کنیم تا ظهور به تأخیر نیفتد؛ مثلاً در زمان قبل از ظهور معصیت و گناه زیاد می‌شود و ما امروزه در سراسر کره زمین شاهد آن هستیم. وی افزود: در بسیاری از کتب شیعه و سنّی آمده است که امام کاظم(ع) فرموده‌اند: قبل از ظهور در ایران انقلابی رخ خواهد داد که مسبب آن فردی است از قم که از فرزندان من است. و بعد از انقلاب عظیم ایران انقلاب عظیمی در یمن رخ خواهد داد. پس باید این روایات تلنگری باشد تا خود را آماده سازیم.

حجت‌الاسلام دهقانی در پایان با اشاره به این حدیث امام معصوم(ع) که می‌فرماید: «حضرت مهدی(عج) روی فرش‌های شیعیان قدم می‌گذارند.» گفت: امام زمان(عج) در تمام جلساتی که بی‌ریا برای ایشان برپا شود یا در جلساتی که شیعیان بدون گناه دور هم جمع شوند حضور خواهند داشت. حضرت یعقوب(ع) آن‌قدر برای حضرت یوسف(ع) گریه کرد که چشمانش سفید شد پس ما هم یرای رسیدن به مولا باید اشک بریزیم، اما خداوند اشک را که فضیلتی بزرگ است به هر چشم آلوده‌ای نمی‌دهد چشمی که حرام دیده باشد نمی‌تواند با گریه پله‌های نزدیک شدن به حضرت حجت(ع)  را طی کند. با گفتن یک یاعلی(ع) برای آماده کردن خویش برای یاری حضرت دل ایشان را شاد کنیم و سبب شویم ایشان خود نام ما را جزء سربازانشان قرار دهند.

روابط عمومی فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج) یزد

/ 0 نظر / 28 بازدید