جشن میلاد کریم ‌اهل‌بیت(ع) در فرهنگسرای امام مهدی(عج) یزد

در این محفل میلاد سرکار خانم رفیعی از اساتید حوزه علمیه یزد در سخنانی به موضوع سبک زندگی اسلامی و اهمیت آن پرداخت. وی با اشاره به اهمیت نقش ازدواج و ملاک‌های انتخاب همسر در بحث سبک زندگی گفت: زن و مرد باید به هنگام ازدواج از ملاک‌هایی برای انتخاب شریک زندگی استفاده کنند که باعث پایداری خانواده و تربیت فرزند صالح شود.

رفیعی با توجه به نقش مهم زن در خانواده تصریح کرد: یعقوب‌گونه فرزندتان را تربیت کنید که در بلاد غریبی اگر در احاطه زلیخاهای زمان هم قرار گرفتند پاک بمانند و صداقتشان جاذبه ایجاد کند. ایمان و صداقت بود که یوسف را یوسف کرد. وی با اشاره به آسیب‌های موجود در سبک زندگی امروزی اضافه کرد: امروز می‌بینی بچه به گونه‌ای بارآمده که به پدر و مادر وابسته است. وی با اشاره به حضرت زهرا(س) به عنوان الگویی والا گفت: وقتی مادر ایشان از دنیا رفتند در سنین کوچکی آن‌قدر مثل پروانه دور پدر می‌گشتند که لقب «امّ ابیها» را به ایشان دادند.

سخنران جلسه ادامه داد: سبک زندگی غلط را از کجا گرفته‌ایم؟ چقدر ما با آنچه خداوند از ما خواسته است فاصله داریم! وی با اشاره به تغییر سبک زندگی امروزی گفت: به خاطر سبک و روش غلط زندگی به چاله‌ای افتاده‌ایم که اگر بخواهیم درست شود باید همتمان را بالا ببریم و آستین‌ها را بالا بزنیم. وی افزود: وقتی به قرآن رجوع می‌کنیم از آن درمی‌یابیم که: انتخاب باید زیبا باشد، هدف از تشکیل زندگی، خانواده نمونه باشد، موقع انتخاب بالاتر از همه این است که توجه کنیم آیا این شخص می‌تواند پدر یا مادر خوبی برای فرزند ما باشد. وی اضافه کرد: باید قناعت سرلوحه زندگی باشد و چیزی که محور قرار می‌گیرد محبت باشد باید آرامش را به زندگی‌هایمان بیاویم.

رفیعی به برخوردهای اسلامی ‌و اخلاق خانوادگی نیز اشاره کرد و گفت: این‌که ادب یک اولاد نسبت به پدر و مادر تاچه حدی است، وظیفه پدر و مادر به اولاد و حتی فراتر از آن نسبت به اطرافیان و همسایگان چگونه باشد همه این‌ها را سبک زندگی اسلامی دربرمی‌گیرد. وی افزود: سبک زندگی اسلامی را حضرت علی(ع) برای ما بیان می‌کند که غذا را لقمه می‌کند و در دهان نابینا می‌گذارد. وی با اشاره به روش‌های غلط زندگی خاطرنشان کرد: در بحث سبک زندگی اسلامی اگر می‌خواهیم زندگی‌مان زندگی اسلامی باشد باید با قرآن آشتی کنیم و قرآن را قرائتی نخوانیم تلاوتی (باتدبر) بخوانیم طوری که دنبال نسخه درمان بگردیم.

  روابط عمومی فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج)

/ 0 نظر / 31 بازدید