جوانان عصر غیبت چه وظایفی در برابر امام زمان(عج) دارند؟

زحمتکش در ادامه سه وظیفه جوانان در قبال امام زمان(عج) در این زمان را اینگونه برشمرد: 1. حـــــس ظــهــور؛ یعنی بفهمیم هر ‌لحظه امام پیش ما هستند و به حضورشان یقین و باور داشته باشیم. می‌توان در این زمان هم صاحب‌الزمان(عج) را دید و با ایشان بود و زندگی کرد. وی در ادامه با ذکر داستاتی از شیخ رجبعلی خیاط چهار مرحله برای دیدن آقا(عج) ذکر کرد که عبارت بودند از: انجام واجبات، انجام مستحبات، ترک محرمات و ترک مکروهات.

دومین وظیفه جوانان در قبال امام زمان(عج) ســـنــخــیــــت با امام زمان(عج) بود که زحمتکش به آن اشاره کرد. وی تصریح کرد: سنخیت یعنی هماهنگی و همراهی، یعنی زندگی‌مان با آقا مرتبط باشد و هرکس به اعمال و زندگی ما نگاه کرد حضور امام(عج) را حس کند.

حجت‌الاسلام زحمتکش افزود: صاحب‌الزمان(عج) برای رساندن مردم به کمال ظهور می‌کنند که این کمال شامل سه مرحله است: 1. کامل شدن عقل انسان و گناه نکردن ۲. ایمن شدن زمین و آسمان. 3. فضای دنیایی و امام زمانی(ع).

سخنران جلسه گفت: سومین وظیفه نیز شناخت و مـعـرفـت است که بر دو نوع می‌باشد: 1. اسمی؛ شامل نام، کنیه، لقب و نسب. 2. رسمی؛ شامل صفت، ویژگی‌ها، کرامات و مقامات. و شناخت رسمی بسیار مهمتر است.

وی همچنین درباره اهمیت دعا و مناجات در عصر غیبت نکاتی بیان کرد و  نام دو مناجات سفارش شده خمس عشر و حضرت امیر(ع) در مسجد کوفه را ذکر کرد.

حجت‌الاسلام زحمتکش در پایان اظهار داشت: مهدی فاطمه(عج) وقتی ظهور کرد به دنبال یار نخواهند گشت بلکه فقط فرماندهی یک سپاه آماده و آموزش‌دیده را در دست می‌گیرد، پس برای ظهور آماده باشید.

روابط عمومی فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج)

/ 0 نظر / 119 بازدید