فیلم‌های اسلام‌ستیزانه هالیوود، بازخوردی در کشورهای اسلامی ندارند

به گزارش آینده روشن، یوسف رهایی، فیلمساز مستند و منتقد سینمایی، درباره چرایی اسلام‌ستیزیی غرب در سینما اظهار کرد: آن‌چه ما از سینمایی غرب در خصوص توجه به مفاهیم اسلامی به یاد داریم، چیزی جز دشمنی و دروغ نبوده، بنابراین نباید تعجب کنیم که هر از گاهی فیلم‌هایی نظیر «سنگسار ثریا میم» ساخته شود که در آن به نوعی فرهنگ دینی‌مان مورد هجوم قرار گیرد.
وی افزود: البته بیشتر هدف غرب در ساخت چنین فیلم‌هایی، حمله به فرهنگ ایران اسلامی است، زیرا اسلامی که کشور ما منادی آن است برای کشورهای استعمارگر خطرناک است و منافع آنان را از بین می‌برد، در همین راستا می‌بینیم که هر از چند گاهی با فیلم‌هایی نظیر «۳۰۰» فرهنگ ملی ما نیز با کینه‌ورزی هالیوود مواجه می‌شود.
و گفت: این‌گونه فیلم‌ها مطمئناً در کشور ما هیچ‌گونه جوابی به همراه نخواهد داشت.
رهایی این منتقد در پایان اعلام کرد: توصیه من به سینماگران این است که با پرداختن به زیبای‌هایی بی‌کران فرهنگ اسلامی معرف و مبلغی خوب برای فرهنگ و آیین‌مان باشند، البته در راه رسیدن به این خواسته کمک‌هایی مسئولان هنری نیز می‌تواند نقش حائز توجه‌ای ایفا کند.
/ 5 نظر / 3 بازدید
پرتقال

جوک ، مطالب طنز ، بگو و بخند و همه جور جنگولک بازی رو می تونید در وبلاگ "جف شیش" ببینید و حالشو ببرید. منتظر قدوم مبارک شما هستیم فقط دم در کفشاتونو در بیارید...

133

سلام ببخشید به علت کمبود وقت ویه سری مشکل پایان سال فقط اومدم که بدونی به یادتم تا چند روز دیگه جبران میکنم پیشاپیش سال 1389 مبارک باد [گل]

استاذنا

سلام؛ از حضور گرم و صمیمی شما در "استاذنا" و نظرات ارزشمندتان متشکریم. در ضمن اگر ما را لینک کرده اید بفرمایید تا نسبت به لینک متقابل اقدام گردد.

استاذنا

سلام؛ از حضور گرم و صمیمی شما در "استاذنا" و نظرات ارزشمندتان متشکریم. در ضمن اگر ما را لینک کرده اید بفرمایید تا نسبت به لینک متقابل اقدام گردد.

ثارالله

سلام allahkaram.blogfa.com خرین شب چهارشنبه هر سال با یک شبه سنت خرافی روبرو هستیم اینکه چهارشنبه سوری یک سنت ایران باستان نیست در آن شکی نیست 1- ایام هفته در ایران باستان وجود نداشته و ایام به نام ماههای سال موسوم بودند مثلا روز مهر از ماه مهر (که آن روز را جشن مهرگان میگرفتند16مهرماه) 2-ایام هفته شنبه و.... تا جمعه برگرفته از ایام عبری میباشد که پس از اسلام وارد ایران شده 3- در آن زمان ترقه و بمبهای دست ساز وجود نداشته من تعجب میکنم این چه جشن باستانی میباشد که نه ابزارش نه اسمش و نه رسومش به ایرانیان شبیه نیست البته از آنجا که این روز فرصت خوبی!!! برای دشمنان نظام است همانطور که در چند سال اخیر در چهارشنبه ها وضعیت نامطلوبی در شهر حکم فرما بوده امسال هم از فضای موجود استفاده کنند مسئولین نیز بیکار نبوده و خوابهای خوشی برای این فتنه گران دیده اند اولا .....