«رسولان مهر3» با حضور مبلغ نمونه کشوری و بین‌المللی

این کارشناس مسائل تربیتی در بیان علل ترسو شدن بچه‌ها به عللی همچون کمبود آهن، جای خواب نامناسب، تذکر بیش از اندازه والدین، ترسو بودن مادر و... اشاره کرد.

این مبلغ نمونه کشوری و بین‌المللی در بخش دیگری از سخنانش به تفاوت آداب و اخلاق اشاره کرد و گفت: آداب از امور بدنی و تابع زمان و مکان و تحت تأثیر رسوم اجتماعی است، اما اخلاق با روح انسان ارتباط دارد و کلی است.

وی همچنین برخی آداب غذا خوردن اجتماعی را اینگونه برشمرد: همراه با کسی غذا خوردن، تنهایی شروع نکردن، شروع از کنار ظرف، کمک به دیگران در آوردن و بردن غذا، لقمه را کوچک برداشتن و..

این کارشناس تربیت کودک در ادامه انواع قالب‌های کلاسداری را نام برد و به تشریح هرکدام از آنها پرداخت. این قالب‌ها عبارتند از: 1. تنوعی (کشکولی)؛ که پیرامون یک موضوع از جهات مختلف مثل تاریخ، ضرب‌المثل، احکام، روانشناسی، روایت، آیه و... حرف بزنیم. :2.  بازی با کلمات 3. قالب راز دایره 4. تصویرسازی (کاغذ و برش ) 5. جدول بگرد و پیدا کن 6. انواعی و 7. آدابی. حجت‌الاسلام سلطانی به توضیح هر کدام از این قالبها به طور مفصل پرداخت و این قالبها را به صورت عملی با حضور چند تن از کودکان اجرا نمود.

روابط عمومی فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج)یزد

/ 1 نظر / 43 بازدید
علیرضا

سلام ، وبلاگ بسیار عالی دارید امیدوارم موفق پیروز باشید شما لینک شدید