برگزیده اخبار از سایت موعود+مذهب نیوز

١_تلاش وهابی ها برای پخش مجدد یک شبکه ماهواره ای

پس از حادثه هتک حرمت قرآن کریم در ایالات متحده آمریکا، شبکه «البدر» در یکی از برنامه های خود خواستار حمله مسلمانان به کلیساها در سراسر جهان شده بود.
به گزارش ادیان نیوز، اخبار رسیده از مصر حاکی از آن است که دست اندرکاران شبکه ماهواره ای «البدر» که به وهابیون تعلق دارد، در حال تلاش برای پخش مجدد این شبکه هستند.
گفتنی است مقامات مسئول در دولت مصر حدود یک ماه پیش طی حکمی ممنوعیت پخش شبکه «البدر» که بر روی ماهواره ای "نایل ست" قرار داشت را صادر کردند. علت صدور این حکم، زیر پا گذاشتن قوانین "نایل ست" و پخش برنامه های افراطی و ضد شیعی توسط این شبکه ماهواره ای بوده است.
ناگفته نماند پس از حادثه هتک حرمت قرآن کریم در ایالات متحده آمریکا، شبکه «البدر» در یکی از برنامه های خود خواستار حمله مسلمانان به کلیساها در سراسر جهان شده بود. این امر در صدور حکم ممنوعیت پخش این شبکه نیز بی تأثیر نبود.
در همین حال «سازمان دفاع از حقوق بشر مصر» با صدور بیانیه ای خواستار پخش مجدد این شبکه ماهواره ای شد. این سازمان در بیانیه خود، منع فعالیت این شبکه را مخالف آزادی بیان و آزادی عمل دانست.

منبع:موعود
٢_رژیم بی ملت، «جمعیت» وارد می کند

رژیم جعلی صهیونیستی برای مقابله با بحران رشد منفی جمعیت! خود اقدام به خرید و انتقال اتباع برخی کشورهای فقیر آفریقایی به سرزمین های اشغالی می کند. بیشتر این افراد پس از انتقال به سرزمین های اشغالی به عنوان سرباز صفر به کار گرفته می شوند!در حالی که خبرها حاکی از روند مهاجرت معکوس صهیونیست ها از سرزمین های تحت اشغال رژیم صهیونیستی است، خبرگزاری قدس به نقل از رسانه های صهیونیستی گزارش داد: ماموران آژانس بین المللی یهود برای جلوگیری از شکل گیری رشد منفی جمعیت در رژیم صهیونیستی و مقابله با مهاجرت معکوس صهیونیست ها از فلسطین اشغالی دست به دامن کشورهای آفریقایی شده اند.به همین منظور ماموران آژانس یهود با همکاری ماموران موساد در تعدادی از کشورهای آفریقایی از جمله اریتره، اتیوپی، موریتانی، سومالی و منطقه دارفور سودان مشغول فعالیت هستند تا برخی اتباع بسیار فقیر این مناطق را به نام یهودی به فلسطین اشغالی منتقل کنند.به اعتقاد کارشناسان صهیونیست، این اقدام موجب می شود به جای کشته شدن یک نظامی صهیونیست متولد فلسطین اشغالی بهتر است یک نظامی اسرائیلی- آفریقایی تبار که اصولا یک یهودی نیست، بمیرد!

منبع:موعود

٣_6 ماه حبس زن 81 ساله آلمانی به خاطر انکار هولوکاست

 دادگاه محلی مونیخ یک زن 81 ساله آلمانی را به دلیل انکار هولوکاست به حبس و جریمه نقدی محکوم کرد.
به گزارش فارس ، خبرگزاری آلمان از مونیخ نوشت:دادگاه محلی شهر مونیخ در جنوب آلمان روز چهارشنبه یک زن هشتاد و یک ساله آلمانی را به اتهام انکار'هولوکاست' به شش ماه حبس تعلیقی و پرداخت یک هزار یورو جریمه محکوم کرد.
این پیرزن آلمانی در جلسه محاکمه اعتراف کرد اعلامیه هایی را که در آن هولوکاست انکار شده بود تهیه کرده و آنها را در مدارس توزیع کرده است.دادگاه شهر مونیخ همچنین یک پیرمرد نود و یک ساله آلمانی را به اتهام کمک به این پیرزن برای تهیه اعلامیه ها و درج نام خود به عنوان ناشر در گوشه اعلامیه های توزیع شده، به پرداخت ششصد یورو جریمه محکوم کرد.دادستان دادگاه خواستار صدور حکم نه ماه حبس تعلیقی برای پیرزن انکار کننده هولوکاست شده بود.
منبع:موعود

۴_ماجرای همسر خشایارشاه، مستند فتوای خاخام اسرائیلی در مورد جواز فاحشه‌های جاسوس

بی.بی.سی در گزارشی با اشاره به فتوای خاخام اسرائیلی مبنی بر جواز «زنا برای امنیت ملی» مستندات فتوای خاخام شواط را مورد توجه قرار داد.
به گزارش خبرآنلاین این رسانه در ادامه می‌نویسد: آری شواط، خاخام اسرائیلی با استناد به کتاب مقدس نظر داده است که زنان یهودی، حتی اگر شوهر داشته باشند، از لحاظ دینی مجازند برای کسب اطلاعات یا خدمت به امنیت ملی با دشمن همبستر شوند و این عملشان گناه محسوب نمی‌شود.
خاخام شواط اظهارنظر خود را در مقاله ای با عنوان "زنا برای امنیت ملی" منتشر کرده که حاصل یکی از طرح‌های پژوهشی او برای مؤسسه اسرائیلی صومت است؛ این مؤسسه، مرکزی برای مطالعه تقابل مذهب و تجدد به شمار می رود.
استدلال او در این مقاله بر پایه حکایت دو زن یهودی در عهد عتیق کتاب مقدس است: استر و یاعل.استر یا هدسه، همسر یهودی خشایارشا، شاهنشاه هخامنشی بود و فصلی از عهد عتیق به نام "سفر استر"، به داستان او اختصاص دارد.
آن گونه که در کتاب مقدس آمده، استر دین خود را از خشایارشا پنهان می کرده است تا اینکه هامان، وزیر خشایارشا که با یهودیان دشمنی داشته، او را تحریک به صدور فرمان کشتار یهودیان می کند. استر به خواست پسرعمو و پدرخوانده اش مردخای که بزرگ یهودیان شوش بوده، مذهب خود را به خشایارشا آشکار می کند و شاه، از عشقی که به استر داشته نظرش را تغییر می دهد، فرمان به دار آویختن هامان را صادر می کند و یهودیان را در سرتاسر قلمرو شاهنشاهی خود به مدت دو روز آزاد می گذارد تا دشمنانشان را به قتل برسانند، سپس مردخای را به جای هامان به مقام وزارت خود منصوب می کند.
مبنای دیگری که خاخام شواط در کتاب مقدس برای نظریه خود یافته، داستان یاعل است.در "سفر داوران" در عهد عتیق، به یابین پادشاه کنعان (فلسطین) اشاره شده که بر یهودیان ستم می کرده و جمعی از یهودیان به سرکردگی باراق (باراک) علیه او قیام می کنند؛ یابین سردار سپاهیان خود به نام سیسرا را به سرکوب شورشیان می فرستد، اما سیسرا شکست می خورد و فراری می شود، زنی یهودی به نام یاعیل او را با نیرنگ در خیمه خود پناه می دهد و به قتل می رساند.
خاخام شواط در نظریه اش هیچ اشاره ای به اینکه مأموران مرد هم آیا برای همبستری با "دشمن" مجوز شرعی دارند یا نه، نکرده است.
منبع:موعود
۵_تعدیل ممنوعیت حجاب در دانشگاه‏های ترکیه
به گزارش خبرگزاری اهل‏بیت(ع) ـ ابنا ـ تصمیم شورای آموزش عالی به دنبال شکایت یک دانشجوی محجبه اتخاذ شد. شورای آموزش عالی ترکیه نیز روز 23 ژوئیه براساس اعتراض زینب نور اینسکارا دانشجوی دانشکده پزشکی " Cerrahpaşa" این تصمیم را اتخاذ کرد.ممنوعیت حجاب به عنوان یکی از نتایج کوتای نظامی 28 فوریه 1997 بود که به پایین آمدن دولت ائتلافی حزب رفاه منتهی شد.دولت نظامی ترکیه در سال 1997 حکمی صادر کرد که ممنوعیت حجاب برای دانشجویان دانشگاهها و زنانی که در اماکن عمومی کار می‌کنند بخشی از از التزامات حقوقی آن بود.زینب نور اینسکارا به مدت دو سال با یک کلاه گیس در کلاسهای دانشگاه شرکت می‌کرد؛ اما در سال 2009 وقتی خواست با کلاه وارد کلاس شود از ورود وی ممانعت به عمل آمد. در نتیجه این دانشجوی محجبه به اداره حقوق بشر نخست وزیر شکایت کرد چرا که حق آموزشی از وی دریغ شده بود.مقامات این اداره نیز از شورای آموزش عالی خواستند در این رابطه نظر دهد. شورای آموزش عالی ترکیه نیز اعلام کرد: جرم انضباطی توسط عضو هیات علمی دانشگاه اقداماتی است که بر اساس قوانین و مقرراتی صورت نمی‌گیرد و در آن میان می‌توان به عدم پذیرش یک دانشجو در کلاس، اخراج وی از کلاس یا ثبت دانشجوی حاضر در کلاس به عنوان غایب اشاره کرد.ستین طاهاچی رئیس انجمن حقوق بشر و انسجام در حمایت از مردم مظلوم با استقبال از این تصمیم گفت: که این انجمن سالهاست برای آزادی حجاب ستادی را تشکیل داده است. این تصمیم مثبتی بوده و مقامات آموزش می‌توانند با این تصمیم رکوردی ثبت کنند. اما مشخص نیست که چه نتایجی دربرداشته باشد، چرا که اوضاع در هر دانشگاهی متفاوت است.
یوسف ضیا اوزکان دیروز سه‌شنبه 13 مهرماه نیز اعلام کرد که این بخشنامه برای سایر دانشگاهها ارسال می‌شود.براساس اظهارات رئیس انجمن حقوق بشر و انسجام ترکیه، احزاب سیاسی از ممنویت حجاب در دانشگاهها برای رسیدن به اهداف سیاسی خود سود می‌برند و تا زمانی که آنها در این مسئله مداخله می‌کنند نمی‌توان آن را حل کرد. این مسئله موضوعی نیست که دادگاه قانون اساسی درباره آن اظهار نظر کند.
منبع:مذهب نیوز
/ 17 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
قلم دانش آموز

سلام و عرض ادب. خسته بناشید. استفاده کردیم. التماس دعای فرج. یازهرا (س) [گل]

برادری

سلام مطلب خوب و قابل استفاده ای بود. موفق باشید.

پسرک خواب آلود

[گل]سلام رفقا یه دنیا شرمندم که اینهمه دیر اومدم. ببخشید از کم سعادتی منه[گل] مطالبتون مثل همیشه مفید و بسیار خوب بود . در مورد هولو کاست هم باید بگم اینا از درد دلشونه. ان شا الله آقامون که بیاد دمار از روزگارشون در خواهد اومد. بازم ممنون و عذر خواهی. کلاغه دلش گرفته بود کلاغ سیاه پاپتی پرید روی شاخ درخت گفت : قار و قار از یه جایی صدا اومد که : زهر مار بغض کلاغه ترکید یه قطره اشک از روی گونه هاش چکید یه تیکه سنگ از تو حیاط نشست رو سینه ی کلاغ قلب کلاغه ترکید کلاغه مرد ... کسی نفهمید که کلاغ دلش خیلی گرفته بود آخه شب قبل یه گربه ی ناز و ملوس بچه هاشو گرفته بود حیف کلاغ پاپتی با رنگ زشت و خط خطی .... راستی مگه ما آدما از دل هم خبر داریم ؟ ما آدمای رنگارنگ زشت و قشنگ درد دلامون الکی عاشقیمون , دروغکی دل چی چیه ؟ یک تیکه خون پر از : نرو , پیشم بمون ... دلم میخواست کلاغ بودم همون کلاغ پاپتی زشت و سیاه و خط خطی گریه می کردم : قار و قار پشت سرش یه زهر مار حداقل این فحشه که راستکی بود اینجوری هیچکسی دلش واسم الکی نمی سوخت دلم میخواست کلاغ ب

ایرانی

سلام میلاد حضرت فاطمه معصومه (س) بر شما شیعیان عزیز مبارک یا علی

سید مرتضی حسینی

با شعر ی ازابوالفضل سپهر به یاد (شهدای جاویدالاثر) به روزم ومنتظر حضور دوستان

منتظر

ای آخرین پیغام سبز! نگاه کن که چگونه دیوارهای ظلم بدون محابا بالا می روند و این ستمدیدگانند که محتاج دستان تو میباشند تا که از این حصار نجات یابند . پس بشتاب ای روح آفرینش ... بروزم و منتظر حضور سبزتان اللهم عجل لولیک الفرج

حسینی

سلام تالار گفتمان عشق دوازدهم راه اندازی شد. حتما سر بزنید و آدرسشو بگیرید. منتظر مطالب و حضورتان

یه بسیجی

درود و سپاس از لطف همیشگی شما نسبت به وبلاگ شهید همت. عذر تقصیر و شرمندگی فراوان بابت اینکه نتونستم تمام کامنت های شما و لطف هاتونو با حض.رم در وبلاگتون پاسخ بدم. خدا قوت. یا علی.

sara

سلام ببخشید که دیر به دیر سر میزنم....مطالبتون عالی بود موفق باشید.... یاحق [گل][گل][گل]