با توسل به خدا تقرب پیدا کنیم

 نور واحد، کرم، شجاعت و علم از جمله ویزگی‌های انسان کامل بود که متوسل بدان‌ها اشاره کرد. وی اضافه کرد: در کل انسان کامل انسانی است که جمیع صفات حق تعالی و واسطه انسان و خداست که در کل انسان کامل معصوم است و واسطه فیض الهی. امام(ع) در حدیثی اشاره کرده‌اند که ای آدم، هرگاه حاجتی داشتید به اینان (ائمه معصومین) متوسل شوید.

سخنران این نشست مهدوی تصریح کرد: برای اینکه به خدا به وسیله واسطه‌ها تقرب پیدا کنیم ابتدا باید شبیه آن واسطه‌ها باشیم که واسطه فیض الهی چه امری می‌دهد و از چه چیزی نهی می‌کند. ویژگی این واسطه‌ها شامل رحمت واسعه، باب نجات‌الامه بودن و هدایت کلی است.

حجت‌الاسلام محمدباقر متوسل در این میان نکاتی را یادآور شد: یک اینکه ما بچه شیعه‌ها و مسلمان‌ها باید جاذبه بیشتری داشته باشیم تا دافعه؛ مثلاَ امام حسین(ع) اگر نمی‌شد کسی را هدایت کند برایش دعای خیر می‌کرد. دوم اینکه در حدیث آمده هیچ‌کس را به خاطر گناهی که کرده سرزنش نکن که نمی‌میری مگر اینکه به آن گرفتار شوی. سوم اینکه امام حسین(ع) از دشمن برای نماز اول وقت و قرآن فرصت طلبید. هیچ‌گاه نماز را کوچک نشمارید. چهارم: حق‌الناس و پنجم توجه به حیا و عفت بود.

متوسل این جلسه را با سلام بر اباعبدلله الحسین(ع) به پایان رساند.

در پایان همه مهدی‌یاوران با آقایشان عهدی بستند که مفاد آن عبارت بود از: 1. عهد استقامت در تکالیف اعم از (نماز اول وقت، احترام به پدر و مادر و...)2 . عهد استقامت بر ترک گناه. 3 . عهد استقامت در خدمت به دین خدا.

 روابط عمومی فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج)

/ 0 نظر / 42 بازدید