برگزیده اخبار از سایت موعود+مذهب نیوز


وی ادامه داد: چون خانواده من خانواده‌ای مذهبی بود و عموی بنده از ملاهای سرشناس به شمار می‌رفت، دیگر به من اجازه ندادند به مدرسه بروم و علاوه بر بنده، ‌بسیاری از فرزندان اهل سنت و بلوچ، از نعمت تحصیل و پیشرفت محروم شدند و بی‌سواد یا کم‌سواد باقی ماندند.

این طلبه شیعه موانع گسترش شیعه در قبل از انقلاب در منطقه سیستان و بلوچستان را مخالفت سران حکومتی با مذهب شیعه دانست و بیان داشت: آزار و اذیت روحانیون شیعه، نبود امنیت و اینکه اجازه گسترش حوزه ‌علمیه شیعیان داده نمی‌شد از دلایل عدم گسترش مذهب شیعه در قبل از انقلاب بود.

وی با بیان اینکه 70 درصد ساکنان سیستان شیعه بودند، اظهار داشت: نرفتن مبلغان شیعه به این استان و مهاجرت مبلغان سنی از پاکستان و هندوستان به استان سیستان و بلوچستان موجب شد که قبل از انقلاب فضای این استان به مذهب حنفی گرایش پیدا کند.

حجت‌الاسلام زاهدی به جرقه اصلی گرایش خود به مذهب شیعه اشاره کرد و بیان داشت: شب عاشورای سال 1375 بود و من به جای استادم به مسجد رفتم و نماز عشا را خواندم؛ در حال بازگشت به مدرسه صدای سخنرانی از حسینیه شیعیان مهاجر چابهار که در فاصله 50 متری مسجد بود، توجهم را جلب کرد.

وی در ادامه افزود: کنجکاو شدم تا بدانم سخنران چه می‌گوید؛ نزدیک حسینیه شدم، می‌خواستم وارد حسینیه شوم ولی با توجه به اینکه لباس مولوی‌ها را بر تن داشتم از کنار پنجره به صحبت‌های روحانی شیعه، ‌گوش دادم.

شریف زاهدی گفت: سخنرانی آن روحانی درباره شخصیت امام حسین (ع) و روایت «ان الحسن و الحسین سیدی شباب اهل الجنه» از پیامبر (ص) در منزلت این دو امام از کتاب‌های مسند احمد حنبل و سنن ترمذی بود.

وی اظهار داشت: روحانی شیعه مصائب و مظلومیت امام حسین‌ (ع) در روز عاشورا را از کتاب حیات الصحابه به همراه آدرس بیان کرد؛ من تعجب کردم که کتاب حیات الصحابه، از اهل سنت است ولی تا به حال، این کتاب را مطالعه نکرده بودم.

این طلبه شیعه با اشاره به اینکه مولوی‌ها ما را از مطالعه کتب شیعه منع می‌کردند، اظهار داشت: من تا به حال هیچ مطالعه‌ای ‌از آن کتاب نداشتم و متعجب بودم که این روحانی شیعه چگونه کتاب‌های اهل سنت را مطالعه کرده است.

شریف زاهدی ادامه داد: سخنرانی روحانی شیعه تمام شد و روضه خواندن را شروع کرد؛ روضه قتلگاه امام حسین (ع) را خواند؛ روضه جانسوزی بود که اشک‌های من ملای سنی که تا آن لحظه، حتی یک قطره اشک هم برای مظلومیت امام حسین (ع) نریخته بودم، سرازیر شد و بسیار گریه کردم.

وی با بیان اینکه با مراجعه به کتابخانه حوزه به دنبال سند و آدرس روایت گشتم، اظهار داشت: پس از آن کتاب حیات الصحابه، را برداشتم و با کمال تعجب دیدم که آنچه روحانی شیعه نقل کرده، صحیح است.

این طلبه گفت: نمی‌توانستم قبول کنم که شیعیان مشرک هستند و به همین منظور با یکی از مولوی‌های سنی به مناظره پرداختم ولی او نتوانست مرا قانع کند.

شریف زاهدی بیان داشت: پس از این که به سؤالاتم جواب قانع کننده‌ای ندادند، تصمیم گرفتم کتابی از شیعه را مطالعه کنم تا بدانم چه دلائلی برای اثبات مذهب خود دارند اما کتابی با این موضوع در کتابخانه حوزه چابهار نبود؛ پس از آن کتاب شب‌های پیشاور نوشته مرحوم سلطان الواعظین شیرازی را در مورد اثبات مذهب شیعه توسط یکی از دوستانم به دست آوردم و به تحقیق در این زمینه پرداختم.

وی با بیان اینکه در یک ماه اول، از مطالب این کتاب ناراحت بودم چون تخلفات خلفا را نوشته بود، اظهار داشت: تنها عاملی که سبب می‌شد به خواندنش ادامه دهم، مدارک و منابعی بود که از کتاب‌های اهل سنت ذکر کرده بود.

این طلبه شیعه ادامه داد: تمام این کتاب را مطالعه کردم و حتی برای یافتن کتب دیگر شیعه نیز به زاهدان رفتم ولی متاسفانه کتاب دیگری در این زمینه پیدا نکردم.

حجت‌الاسلام شریف زاهدی با بیان اینکه پس از شیعه شدن به بندرعباس مهاجرت کرده است، اظهار داشت: در آنجا نزد امام جمعه شیعیان آیت‌الله نعیم‌آبادی رفتم و داستان شیعه شدنم را برایش تعریف کردم که وی با آغوش باز از بنده استقبال کرد

/ 4 نظر / 7 بازدید
حسینی

سلام سایتی زدم با تالار گفتمان هرچه می خواهد دل تنگت بگو می تونید مطالب وبتون رو با نام و وب خود به دیگران نمایش دهید. باید اول ثبت نام کنید. از وبلاگ آدرسو بگیرید. چون نمی شه اینجابنویسم نمی ذاره! منتظر

sara

وقتی سکوت خدارادربرابر راز ونیازت دیدی نگوخدابامن قهراست,اوبه تمام کائنات فرمان سکوت داده تاحرف ترا بشنود, پس حرف دلت رابگو[گل]

بهروز

سلام دوست عزیز وهابیت آنقدر افکار خشن وعقب مانده ای دارند که انسانهای دارای فکر وبصیر ت حاضر نمی شوند حتی یک لحظه درمقابل افکارشان سکوت کنند وانراتحمل کنند به امید ریشه کنی این گروه منحرف (آمین )