مراقب باشید فریب دجّال را نخورید

حجت‌الاسلام شیخ مرتضی دهقانی بحث خود را با روایتی از امام محمد باقر(ع) آغاز کرد. وی اضافه کرد: به تفسیر نویسنده کتاب «عصر ظهور» مراد از مشرق زمین در روایت ایرانیان و خروجشان قیام سال 42 است که پیروز نشدند و وقتی شمشیرهایشان را به دوش کشیدند سال 57 است که به مقابله پرداختند و پیروز شدند. وی افزود: در این روایت دو نکته مطرح است: خروج و قیام. خروج نهضت ابتدایی ایران است که موفق شدند. و قیام  شک و تردیدی است که بینشان رخ می‌دهد که ریشه آن پیدایش خط فکری خاص بین خودشان است که فقط با گرفتن امتیاز از دشمن موافق است اما سرانجام تفکر جناح دیگر غلبه پیدا نموده که این نهضت مقدمه ظهور خواهد بود.

این استاد حوزه تصریح کرد: داعش مقدمه سفیانی است و وقتی مشرق زمین قیام می‌کند سفیانی خروج می‌کند. در روایتی می‌فرماید: هنگامی که سفیانی خروج کند ظهور به سال نمی‌رسد. و همچنین آیت‌الله بهجت(ره) فرمود: در امر ظهور نگاهتان به یمن باشد و هنگامی که نگاهتان به یمن است در یمن قیامی رخ خواهد داد یعنی ظهور نزدیک است.

وی در اواخر جلسه در مورد دجال سخن گفت. وی اظهار داشت: روایات متفاوتی در مورد دجال وجود دارد.که در زمان ظهور فتنه دجال شکل می‌گیرد. وی در تعریف دجال گفت: دجّال یعنی دروغگو، کذاب، کسی و چیزی که کارش فتنه، دروغ و تکذیب کردن است که این کار 1000 سال پیش آغاز شده است. دجال در واقع یک تفکر دروغگوی شیطانی است و اکثر چیزهایی که الان در دسترس ماست یک دجال است؛ مثل موبایل، کامپیوتر و.... که روزبه‌روز به آن معتادتر می‌شویم و باعث تغییر ما می‌شود.

سخنران جلسه افزود: در روایات زیادی آمده است که دجال آمده و به سرعت نور حرکت می‌کند مراقب باشید که فریبش را نخورید. دجال شرق و غرب عالم را فرا می‌گیرد و در همه خانه‌ها نفوذ می‌کند و در آسمان‌ها پرواز می‌کند و در اقیانوس‌ها فرو می‌رود؛ یعنی امواجش همه جا هست. در روایات آمده که دجال آدمی را می‌آورد و از وسط نصف می‌کند و مجدداً به هم می‌چسباند این می‌تواند همان فیلم‌های هالیوودی می‌باشد که تخیلی و غیرعلمی است.

حجت‌الاسلام شیخ مرتضی دهقانی در آخر گفت: دجال بهشت را به شما نشان می‌دهد و بهشت را جهنم می‌کند و جهنم را بهشت؛ همه چیز را وارونه می‌کند، زن را به مرد و مرد را به زن تبدیل می‌کند و نقش‌ها جابجا می‌شود.

روابط عمومی فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج)

/ 0 نظر / 46 بازدید